Jak poradzić sobie z bólem kolana pojawiającego się podczas ruchu?

Witajcie, jakiś czas temu ok. 5 tygodni temu wyszedłem na trening biegowy. Rozbieganie, podbiegi, jak zazwyczaj. Wieczorem jakby ucieklo mi kolano do wewnątrz. Na drugi dzień problem z chodzeniem, jakby cos blokowalo ruch. Przez pierwszy tydzień bolało wokół stawu kolanowego i w dole podkolanowym jednocześnie. W międzyczasie zrobiłem rezonans magnetyczny kolana. NIc nie wykazal, ortopeda i lekarz pierwszego kontaktu uznali ze to przeciążenie stawu. Ale od tamtego czasu nie biegam, chodze na fizjoterapie, szukam wszelkich sposobow, gdzie jest problem. Bol pojawia się tylko po wewnętrznej stronie kolana pomiędzy hmm.. wiezadlem a lakotka. Pare dni temu gralem w kręgle, bol znowu większy na następny dzień tylko po wewnętrznej stronie kolana. Po paru dniach mija, a gdy podejmuje jakakolwiek aktywność powraca. Co to może być? Czy to mimo wszystko może być uszkodzenie lakotki bądź wiezadla jeśli rezonans nic nie pokazal? Nie wiem co robic, bo wg mnie to nie przeciążenie. Pomocy..

Witam

Dobrze wykonany rezonans magnetyczny nie powinien mieć problemu by wykazało uszkodzenie łąkotki, więzadeł i innych struktur anatomicznych stawu kolanowego. Z moich doświadczeń wiem, że osoby robiące opis rezonansu magnetycznego często nie skupiają się na tkankach miękkich i uznają je jako po prostu " napięte". Ból w obrębie strony wewnętrznej kolana często objawia się przy problemie z grupą mięśni tzw przywodzicielami. Tył kolana z kolei często daje znać o sobie w wyniku problemu z mięśniem brzuchatym i płaszczkowatym. Nie widząc kolana moje jedynie zasugerować wizytę u sprawdzonego fizjoterapeuty który z precyzją opracuje te tkanki wykona lekką terapię manualną stawu kolanowego. Oprócz samej terapii proponuje by fizjoterapeuta wykonał testy sprawdzające uszkodzenia struktur takich jak łąkotki i więzadła.
Propozycja dodatkowej terapii to igłoterapia sucha, TENS oraz wzmocnienie efektu kinesiotapingiem. Myśle, że jeżeli Pan trafii na dobrego fizjoterapeutę, nie będzie problemu z kolanem.

Pozdrawiam
Magdalena Szelągowska