Jak poradzić sobie z bólem w mostku i trudnościami w oddychaniu?

Witam mam 35 lat ,od jakiegoś czasu pojawia mi się ból mostku i mam trudności przy oddychaniu,nie raz czuję jakby brakowało mi powietrza .Najgorzej jest przed snem lub gdy się budzę się również odczuwam bezdech przy wysiłku

Lek. Paweł Szadkowski

Podane objawy mogą wskazywać zarówno na problemy sercowe (np. dodatkowe pobudzenia nadkomorowe), na problemy układu oddechowego - astmę oskrzelową, alergię, ale też na objawy nerwicowe i lękowe. Powinna Pani udać się do lekarza w celu wykonania podstawowych badań, ewentualnie ekg i inne.