Jak poradzić sobie z bólem w nadbrzuszu i pozostałymi objawami?

Witam, już 3 dzień występuje u mnie ból (ucisk) w nadbrzuszu, przeciwbólowe nie pomagają. Zauważyłam też inne objawy: zmniejszenie apetytu, utrata wagi przy normalnym odżywianiu, świąd skóry głowy, suchość w jamie ustnej, pleśniawka, nadmierne picie, częste sikanie, stolec żółty/jasno brązowy, wystąpił też problem z wypróżnianiem, mrowienie w stopach i rękach, uczucie zimna (nie kiedy dreszcze), zasłabnięcie, zmęczenie, senność po posiłku. Wykluczam cukrzycę gdyż robiłam badania 2 miesiące temu i wynik był prawidłowy.

Dzień dobry,

objawy opisane wymagają szerokiej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Ze względu na spadek wagi i dolegliwości bólowe wskazana konsultacja specjalisty gastrologa który oceni stan po dokładnym wywiadzie badaniu fizykalnym po którym zdecyduje o diagnostyce np. gastroskopia lub rektoskopia.

Gdyby okazało się, że są trudności z udaniem się do lekarza gastrologa to wskazana wizyta u lekarza rodzinnego który do czasu wizyty do gastrologa zleci badania laboratoryjne oraz obrazowe n. USG jamy brzusznej i zleci leczenie a badania przydadzą się na wizycie do gastrologa.

Nic nie stoi na przeszkodzie udać się do ginekologa przebadał czy nie jest to powód dolegliwości od strony ginekologicznej taka konsultacja się również przyda do lekarza gastrologa i rodzinnego.

Pozdrawiam