Jak poradzić sobie z brakiem ochoty do życia?

Witam. Mam 24 lata. Ciągle żyje w stresie. Moi rodzice nie dogadują co bardzo przeżywam i nie moge normalnie fukncjonowac. Do tego dochodzą problemy zdrowotne (bardzo częste bóle migrenowe, od wielu lat mam 43-45 kg przy 170 cm, ostatnio doszła biegunka w różnych kolorach) Ciągle czuje niepokój, frustrację. Brak motywacji do życia, brak ochoty do współżycia z narzeczonym co przekłada się na nasz związek. Coraz więcej pale i coraz mniej jem. Proszę o jakąkolwiek poradę.

Szanowna Pani,

wskazana jest konsultacja internistyczna, szczegółowa diagnostyka i leczenie, zalecałabym hospitalizację, Pani organizm jest skrajnie wyczerpany.
Pani wskaźnik masy ciała (BMI), waha się od 14,9-15,6 biorąc pod uwagę wartości, które Pani podaje, wynik wskazuje na wygłodzenie - przyczyną może być choroba somatyczna lub anoreksja, czy też depresja? W tym celu zalecana szczegółowa diagnostyka i leczenie psychiatryczne, w Poradni Zdrowia Psychicznego NFZ.
Mam nadzieję, że zdecyduje się Pani na specjalistyczne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Mówi Pani o objawach utrudniających w stopniu znacznym funkcjonowanie na co dzień. Pani organizm jest wyczerpany - stres, smutek, brak apetytu, biegunka. Zalecam jak najszybciej skonsultować się z psychiatrą, oraz podjąć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA