Jak poradzić sobie z derealizacją?

Witam! 3 tygodnie temu byłam u psychiatry, zdiagnozowano u mnie depresję i stany lękowe. Biorę leki i czuję, że mam więcej energii i już się tak wszystkim nie zamartwiam - więc leki zaczęły działać. D

Derealizacja jednak nie ustępuje, a ponadto mam wrażenie, jakbym nie pamiętała, kim byłam wcześniej - a w zasadzie jaka byłam, o czym myślałam, co czułam. Mam poczucie, że wszystko co robię, jest fałszywe. Nie myślę jasno, wszystko jest obce i co najgorsze zniknęły gdzieś wszystkie moje uczucia do bliskich, do chłopaka. Czuję się otępiała.

Czasami myślę, że to nasiliło się od leków. Jak radzić sobie z derealizacją, depersonalizacją? Czy może trzeba zmienić leki?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proponowałabym jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry i poinformować go o objawach, które się nasiliły bądź pojawiły jako nowe. Spłycenie emocjonalne, otępienie może być konsekwencją zażywanych leków, jednak to może stwierdzić tylko lekarz psychiatra w bezpośrednim kontakcie, przeprowadzając szczegółowe badania oraz diagnostykę różnicową. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam