Jak poradzić sobie z koszmarami sennymi?

Witam. Mam na imię Iza i mam 15 lat. Nie wiem jak poradzić sobie z moim problemem. Mianowicie od kilku tygodni mam koszmary. Śni mi się mężczyzna. Przychodzi do mnie i robi mi krzywdę... Chcę żeby to się skończyło.

Kilka miesięcy temu przechodziłam trudną rozmowę z nauczycielką. Cięłam się i ona to zauważyła. Pytała dlaczego. Ona była super i jej ufałam, ale czułam, że nie mogę jej tego powiedzieć chociaż bardzo chciałam z siebie wszystko wydusić. Tu też nie chcę wspominać o przyczynach.

Chcę się tylko dowiedzieć jak mam sobie poradzić z moimi problemami. Głównie z koszmarami. To jest okropne nie chcę żeby mi się znowu śniło to samo. Proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić?

Witam!

Koszmary senne jeżeli stanowią odzwierciedlenie sytuacji z życia, mogą być wyczerpujące i męczące. Dlatego warto, abyś się zastanowiła, czy jest to nic nieznaczący sen, czy jednak ma podłoże w życiu realnym. Warto, abyś pamiętała, że również sytuacje stresujące, których doświadczasz mogą powodować taki stan rzeczy.

Proponowałabym, abyś przed snem zrelaksowała się (przykładowe relaksacji znajdziesz w Internecie). Jeżeli jednak nadal nie będziesz dobrze spała to zachęcałabym do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam