Jak poradzić sobie z lękiem przed seksem?

Mam 20 lat. Straszliwie boję się seksu, wręcz nienawidzę. Miałam tak od zawsze, boję się scen łóżkowych w filmach. Nie muszę nic robić całe życie, ale to się z wiekiem nasila, nienawidzę ludzi, którzy mają biologiczne dzieci, widzę w nich bestie. Nie wiem, jaka jest tego przyczyna, skoro nie mam żadnych doświadczeń z płcią przeciwną, nikt mnie nigdy nie gwałcił ani nie molestował. Prawdą jest też, że pomimo lęku i nienawiści, to ta sfera mnie także ciekawi. Jak sobie z tym poradzić?

Jak rozumiem emocje, które Pani odczuwa obejmują zarówno lęk jak i skrajny gniew (nienawiść).To bardzo silne emocje, które mogą znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie i z pewnością nie są dla Pani niczym przyjemnym, szczególnie jeśli, tak jak Pani piszę, nasilają się one z czasem.

Opisywany przez Panią problem jest wskazaniem do odbycia wizyty u seksuologa lub psychoterapeuty,który pomoże zastanowić się jakie myśli kryją się za tymi emocjami i jak można sobie z nimi radzić.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl