Jak poradzić sobie z moimi problemami przy chorobie Hashimoto?

Mam 40lat choruje na tarczycę Hashimoto ważę 53kg a wzrostu mam164 jestem nerwowa bardzo mam jakieś problemy z zelondkiem nie mam wrzodów ani bakterii helikobakter rok temu robiłam gastroskopię wyszło ok a bóle się pojawiają nie zawsze ale jednak boję się w tedy że coś jest nie tak i mało jem miałam podwyższone amelazy ale w obrazie USG wszystko jest ok mam morfologię słaba hemoglobina 11ferytyna też 11 norma 13 do 150 nie wiem już jak sobie pomóc i co robić nie stać mnie na wizyty prywatne a czuje się fatalnie mam opfite miesiączki bóle brzucha czuje się zrezygnowana bardzo mam dzieci a nie mam siły na nic alkoholu nie pije papierosów też nie palę jak mogę sobie pomóc w tym wszystkim

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zalecałbym kontrolę TSH czy przyjmuje Pani odpowiednią dawkę hormonów tarczycowych. Zalecałbym również suplementację żelaza oraz kwasu foliowego. Pozdrawiam.