Jak poradzić sobie z natrętnymi myślami o pedofilii?

chciałbym przytulac sie do małych dziewczynek, albo sex, jestem takim dużym chłopakiem, a dosłownie 30lat. Problem jest taki, że nie moge realizowac swoich pragnien i taki że napotykam na stwierdzenia że to zbrodnia. Nie moge realizowac swoich potrzeb a nawet o nich pisac, co w takim razie z egzystencją mojej osoby?

Pozdrawiam, dr. med. Antoni Jakubczyk

z takim problemem trudno radzic sobie samemu...najlepiej byloby zglosic sie na psychoterapie (gdzie zobaczy Pan co sie za tym kryje i nauczy sie, jak sobie radzic w inny, satysfakcjonujacy sposob) rownoczesnie polecalabym tez ustawienia systemowe rodzin. radzilabym nie czekac za dlugo, bo terapeuci sa po to, by pomagac ludziom, kiedy zycie boli....dla nich, to codziennosc...pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Fakt, że na ten moment poszukuje Pan pomocy, jest świadomy swojej trudnej sytuacji i poszukuje z niej wyjścia jest już pierwszym krokiem. Zdaje sobie sprawę z trudności tej sytuacji- istnienia z jednej strony potrzeby, która domaga sie realizacji, a z drugiej świadomości faktu, ze jest to nieakceptowalne skrzywdzenie drugiej osoby, dziecka. Wierze, ze jest w tym dużo emocji i ambiwalencji, jaka Pana dotyka, a także cierpienia. Wyjściem byłaby indywidualna praca z psychoterapeutą, która pozwoliłaby Panu odnaleźć zadowalające i akceptowalne społeczne formy realizowania bliskości i osiągania satysfakcji. Praca pewnie niełatwa i trwająca jakiś czas, jednak będąca inwestycją na całe życie, jedyna droga, która pozwoli na realizacje bez cierpienia.

Witam,
Z tego rodzaju myślami jest niezwykle trudno poradzić sobie samemu. Na razie jak rozumiem, udaje się Panu opanować ale istnieje duże ryzyko, że nie da Pan rady i dojdzie do naprawdę niebezpiecznej sytuacji dla obiektu Pana pożądania-dziecka, które Pan skrzywdzi i dla Pana, z racji konsekwencji prawnych i psychologicznych ulegania tego rodzaju impulsom.
Uważam za konieczne jak najszybsze udanie się do seksuologa i rozpoczęcie farmakoterapii - która znacznie złagodzi poziom napięcia u Pana i przyniesie ulgę w stosunkowo niedługim czasie, i do psychoterapeuty - seksuologa w celu podjęcia psychoterapii ukierunkowanej na naukę kontrolowania swoich impulsów i uzyskania wglądu w możliwości alternatywnych form zaspokojenia seksualnego.
Specjalistyczną placówką zajmującą się tego rodzaju problemami jest np. Poradnia seksuologii i patologii współżycia w W-wie na ul Dolnej. Przyjmuje pacjentów z całej Polski w ramach NFZ. Jest też spory wybór prywatnych gabinetów seksuologicznych.
proszę dać sobie szansę na uzyskanie efektywnej pomocy i nie trwać w tej sprawie w miejscu!
pozdrawiam