Jak poradzić sobie z obniżeniem nastroju po rozstaniu z dziewczyną?

Co mam zrobić dołuje się coraz bardziej nie mogę jeść ani spać zostawiła mnie dziewczyna i nie radzę sobie z tym

Witam Pana serdecznie. Bardzo mało informacji zamieścił Pan w swoim mailu. Nie wiem przede wszystkim ile czasu minęło od rozstania oraz jak bardzo nasilone są dolegliwości o których Pan wspomina. Generalnie stan który Pan opisuje można uznać za adekwatny do sytuacji utraty bliskiej osoby. Jak przy każdej stracie tutaj również procesem właściwym jest proces żałoby. W tym czasie możemy doświadczać wielu przykrych uczuć tj. złość, rozczarowanie, smutek, utrata nadziei. Jeżeli nie jest to stan który trwa długo proszę sprówać przyglądać się jemu, doświadczać go i pozwolić sobie na opłakanie straty. Jeżeli jednak uzna Pan, że zgłaszane dolegliwości w znaczący sposób wpływają na Pańskie życie oraz na wykonywanie codziennych obowiązków zalecam konsultację u psychologa. Małgorzata Danielewicz

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.(mozna na skypie)pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Przede wszystkim to co dzieje się z Pana samopoczuciem, nastrojem może być miarą tego ile Pan "zainwestował" emocjonalnie w ten związek. Ze stratą, zwłaszcza tą znaczącą zawsze jest związane uczucie żalu. Proszę pozwolić sobie na przeżycie tego żalu po stracie. Warto jednak by nie był to żal przeżywany w samotności. Proszę zwrócić uwagę na świat innych ssaków. Kiedy jest im trudno trzymają się stada. U nas mówi się, że człowiek jest istotą społeczną (czyli tak naprawdę stadną). Mam nadzieję, że Pan również ma swoje "stado". Proszę przeżywając żal po stracie korzystać ze wsparcia bliskich Panu ludzi. To pozwala by cierpienie nie pogłębiało się i nie było zbyt przytłaczające. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam!

Pańskie aktualne samopoczucie jest zapewne nieprzyjemnym stanem. Rozstanie z bliską osobą należy do doświadczeń zdecydowanie wpływających na nasze funkcjonowanie, w szczególności gdy to druga osoba podejmuje decyzję.

Gdy uczucie, z którym Pan stara się sobie poradzić zbyt długo dominuje w życiu i gdy przyczynia się do znacznego pogorszenia komfortu emocjonalnego, należy pomyśleć o rozmowie z kimś bliskim, zaufanym, kto będzie potrafił zrozumieć problem lub o wizycie u psychologa. Proszę również pamiętać, iż Pańskie emocje są ważne i należy znaleźć miejsce i czas by je "przeżyć", odreagować oraz zrozumieć.

Pozdrawiam.