Jak poradzić sobie z podjadaniem w nocy?

Witam Od kilku lat zmagam się z podjadaniem w nocy. po położeniu się spać po około 1-2 godzinach wstaję i świadomie dojadam. Nie śą to jakieś wielkie ilości - ale: 1) chodzi mi o wagę - pomimo aktywnego trybu życia - mam pełną swiadomość ze nie jest to bez wpływu na moją masę 2) aspekt stomatologiczny - jest również wazny. Dodatkowo ostatnio miałem robione EKG - i badania krwi wszystko w porządku. W zeszłym roku - do kierowania pojazdem miałem robione badania na cukier ( glukozę) - wszystko ok. Dodam ze środki na spokojny sen, melatonina i inne tego typu suplementy diety kompletnie nie działają. W życiu osobistym nie mam jakiś wielkich problemów spędzających mi sen z powiek. Co zaobserwowałem - nie wstaję i ie jem jeśli nie spię w swoim domu..

Witam,
prawdopodobnie ma Pan taki nawyk, który nie ma nic wspólnego z głodem ani innymi fizjologicznymi parametrami. Proponuję spróbować spać przez jakiś czas w innym pokoju. Jeśli to nie pomoże sugeruję konsultację u psychologa. Tak jak Pan pisze nocne jedzenie ma szereg szkodliwych konsekwencji, a im dłużej trwa, tym bardziej utrwala się Panu ten nawyk.
Pozdrawiam,
Karolina Kuźbicka