Jak poradzić sobie z problemami życia codziennego i zmienić nastawienie do otoczenia?

Witam, mam 19 lat czuję się strasznie zagubiona. Mam problemy w domu, opuszczam szkołę i od dłuższego czasu nie cieszy mnie nic co wcześniej robiłam z przyjemności rysowanie, wychodzenie z koleżankami. Ograniczyłam kontakt z ludźmi do minimum i wcale nie wychodzę na dwór. Niemal ciągle jestem przygnębina kilka razy dziennie płaczę, najczęściej w nocy. Mam zawroty głowy i ciągle jestem senna i zmęczona. Czasem mam myśli samobójcze rozważam czy nie podjąć próby. Męczy mnie poczucie winy i albo czuję pustkę albo wewnętrzny dziwny ból nie fizyczny. Mam problemy ze wszystkimi obowiązkami w domu a nawet zrobieniem czegoś wokoło siebie. Dochodzi do samookaleczeń. Miewam nudności po spożytym posiłku a 95 procent czasu spędzam leżąc w łóżku śpiąc lub leżąc z telefonem w ręku. Szukam pomocy bo nie mogę już ze sobą wytrzymać nie wiem ile czasu już tak jest ale chyba dosyć długo. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!
Proszę niezwłocznie opowiedzieć o swojej sytuacji komuś zaufanemu i udać się do lekarza (pierwszego kontaktu lub psychiatry).
Jeśli występują myśli samobójcze proszę wezwać karetkę pogotowia.
Proszę nie lekceważyć swojej sytuacji. Dzięki pomocy farmakoterapii i terapii pani samopoczucie może ulec poprawie i na powrót poczuje Pani chęć życia i przyjemność z tego co do tej pory.
Z wyrazami szacunku
Barbara SUlanowska

Witam,
analizując Pani post sugeruję aby udała się Pani na konsultację do lekarza psychiatry. Myśli samobójcze są bardzo poważnym objawem i nie należy ich lekceważyć. Lekarz zadecyduje o dalszym leczeniu z hospitalizacją włącznie - wyda odpowiednie skierowanie. Jest Pani młodą osobą i warto aby podjęła Pani odpowiednie leczenie. To docelowo poprawi jakość Pani życia i pozwoli się realizować.
Powodzenia!