Jak poradzić sobie z rozstaniem po 4-latach związku?

Witam, chciałabym się zapytać jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem. Byliśmy ze sobą 4 lata, nie zawsze było dobrze. Doszliśmy do wniosku, że nie pasujemy do siebie, to już nie jest to, co kiedyś, ogólnie że jesteśmy ze sobą średnio szczęśliwi. Ja natomiast teraz jestem w psychicznej rozsypce, cały czas o tym myślę... nie potrafię sobie poradzić sama ze sobą. Co robić ? Jak odciążyć swoją psychikę ?

Z rozstaniem wiąże się wiele trudnych uczuć jak rozpacz, złość, poczucie krzywdy, poczucie straty itd które trzeba po prostu przeżyć. Myślę że rozmowa z zaufaną osobą może pomóc przetrwać ten trudny czas. Nie ma powodu żeby specjalnie odciążać psychikę. Dzięki temu co pani czuje można przemyśleć to co się stało, jakie są pani oczekiwania, jakie były spełnione a czego brakowało. Może pani także towarzyszyć lęk przed zmianą, przed tym co jeszcze panią czeka, czy kolejny związek będzie już na zawsze czy też zakończy się rozstaniem. W tym przypadku czas i nowe doświadczenia mogą okazać się najlepszym lekarstwem.

Rozstanie z kimś jest tak samo trudnym przeżyciem jak utrata kogoś. Z tego względu wymaga po prostu przeżycia okresu żałoby po rozpadzie związku. Najlepiej w tym okresie przebywać w towarzystwie ludzi, unikać rozdrapywania ran, (np poprzez zbędny kontakt z byłym partnerem), dzielić się swoimi uczuciami z przyjaciółmi i znaleźć sposób na zagospodarowanie czasu który wcześniej poświęcała Pani swojemu związkowi. Jeśli to, oraz upływ czasu nie będzie w stanie pomóc będę polecał wizytę u psychologa.

http://www.gabinetzmian.pl