Jak poradzić sobie z silną nerwicą lękową?

Mam nerwice lękową i biorę leki. Ogólnie balam się wszystkiego, teraz ten strach został tylko w jednym aspekcie - mianowicie w podróżach. Boje się podróżować, zaczynając od krotkich nawet w odrebie miasta, kończąc na tych dluzszych. Teraz mam możliwość wyjazdu do Chin na pol roku i szczerze bardzo bym chciala, ale bardzo też sie boję a ten strach mnie bardzo paraliżuje. Jak można się go pozbyć?

Witam,
jeżeli jest Pani pod opieką psychiatryczną to bardzo dobrze i należy to kontynuować. Aby uzupełnić farmakoterapię wskazane jest wsparcie psychologiczne. Najlepiej poddanie się psychoterapii. Z pomocą psychologa poznałaby Pani mechanizmy choroby i nauczyła się radzić z objawami. Terapia pomaga skutecznie złagodzić lęk, zmienić sposób myślenia co pozwoli lepiej funkcjonować na codzień.
Powodzenia!

Witam!
Z tego co Pani opisała można wywnioskować, że jest Pani niedoleczona. Zaburzenia nerwicowe leczone samymi tabletkami, często wracają, gdyż jest to jedynie leczenie objawowe. Leczeniem przyczynowym są wszelkie formy psychoterapii z psychoedukacją włącznie. Najlepsze efekty przynosi leczenie mieszane: psychoterapia z psychofarmakologią plus ew. dodatkowe, niestandardowe metody (medytacja, koncentracja energii i inne metody filozofii Dalekiego Wschodu). Proszę zabiegać o pełne leczenie swoich zaburzeń emocjonalnych i nie rezygnować z nadarzających się okazji!!!
Powodzenia
W. Łuczkowski.