Jak poradzić sobie z tak silnym stresem?

Witam, od dwóch miesięcy bardzo się stresuje. Silny stres wrócił przed powrót fobii, z którą byłam już na finishu Schudłam 10 kg przez ten czas, brak apetytu, nerwy związane z fobią przed wymiotowaniem. Zaczęłam bać się jeść, z nerw cała drżę, kiedy musi mi się odbić panikuje, że będę wymiotować. Nie odróżniam głodu którego prawie wcale nie czuje, od chęci wymiotowania. Psychiatra przepisała leki, bez wysłuchania całej historii. Nie potrafię funkcjonować już normalnie, umówiłam się już na kolejną wizytę, ale do tego czasu muszę sobie jakoś radzić. Jak radzić sobie z tym w domu?
KOBIETA, 22 LAT 11 miesięcy temu

Oprócz konsultacji psychiatrycznej i ewentualnego wdrożenia farmakoterapii, warto rozważyć nawiązanie regularnego kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą, którzy pomoże Pani w radzeniu sobie z doświadczanymi objawami i ich stopniowym niwelowaniu.

Witam Panią,

Emetofobia należy do grupy zaburzeń lękowych i objawia się silnym,

nieracjonalnym lękiem przed wymiotowaniem.

Emetofobia w szczególny sposób dezorganizuje życie, przynosi poczucie

niepewności i zagubienia, ogranicza niezależność, aktywność społeczną

i utrudnia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym

całą radość życia.

Człowiek dotknięty emetofobią często unika różnych miejsc i sytuacji,

które w jakikolwiek sposób mogą wywołać nudności i stale doświadcza

obezwładniającego lęku przed wymiotowaniem i wszystkim co jest z tym związane.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji napełnia

ogromnym lękiem

Przyczyną emetofobii jest najczęściej jakaś nieprzyjemna, być może traumatyczna

sytuacja z dzieciństwa budząca wstręt, odrazę, a nawet lęk.

Aby Pani pomóc trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do źródła Pani lęku przed wymiotowaniem i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Emetofobia jest w pełni uleczalna na drodze odpowiednio dobranej

psychoterapii.

Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami emetofobii oraz jej konsekwencjami, dzięki czemu

odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/