Jak poradzić sobie z takim silnym bólem kręgosłupa?

Mam silne bóle kręgosłupa szczególnie kręgosłup szyjny i mam ucisk na worek oponowy i dyskopatię i strasznie boli mnie i nie mogę wytrzymać co zrobić jeśli mam silne bóle a leki nie zawsze pomagają ? Jakie leki przeciwbólowe pomogą ? Jaka maść pomoże ? Jakie zabiegi rehabilitacyjne pomogą ? Czy jest lekarz taki jak kręglarzy i czy można do niego iść czy może pomóc czy zaszkodzi ? Jaki lekarz może bardziej pomoc na kręgosłup Internista, neurolog czy ortopeda ? Czy internista lub neurolog lub ortopeda może dać skierowanie na rehabilitację lub masaż ? Jakie badanie na kręgosłup powinienem zrobić i które jest bardziej dokładne RTG, rezonans czy tomografia ? Czy jest możliwość blokady na kręgosłup i czy ona pomoże i czy lekarz zleci taka blokadę i jaki lekarz może dać taka blokadę co zrobić jak mam silne bóle proszę o pomoc i ratunek ??? Czy musi tak strasznie boleć ? Co zrobić by tak strasznie nie bolało ? Czy muszę cały czas tak cierpieć ? Pomocy i ratunku bo nie daje już rady z tym bólem.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Wskazana w takim przypadku wizyta u dobrego fizjoterapeuty, skierowanie może wydać lekarz pierwszego kontaktu lub specjalista neurolog, ortopeda.

Co do diagnostyki obrazowej kręgosłupa szyjnego to najlepszym i bardzo dokładnym badaniem jest rezonans magnetyczny.

Co leczenia przeciw bólowego jest dużo środków dostępnych w aptece bez recepty oraz tych z medycyny naturalnej które są również pomocne i nie szkodzą np na przewód pokarmowy.

Wybór leków na receptę tylko po zasięgnięciu opinii lekarza który po wykonaniu badania fizykalnego oceni objawy kliniczne po których może zdecydować na zlecenie lek przeciw bólowy.

Jeśli dolegliwości bólowe są bardzo uciążliwe i przeszkadzają funkcjonowaniu w codziennym życiu zalecał bym konsultacje w poradni leczenia bólu, do takiej poradni otrzyma Pan zlecenie od swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Brak informacji czy choruje Pan na choroby przewlekłe i czy przyjmuje leki nawet te bez recepty dla tego tak ważna jest wizyta stacjonarna.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

odnosząc się do środków przeciwbólowych, to odpowiednie powinny być niektóre produkty dostępne bez recepty, zawierają związki takie jak mentol, kapsaicynę lub ibuprofen. Można skonsultować się z farmaceutą w aptece, aby dowiedzieć się jakie z nich będą dla Pana najlepsze.

Jeśli chodzi o zabiegi rehabilitacyjne, fizjoterapia może być skutecznym rozwiązaniem w przypadku problemów z kręgosłupem. Fizjoterapeuci mogą używać różnych techniki, takich jak masaże, rozciąganie i ćwiczenia wzmacniające, aby pomóc złagodzić ból i poprawić funkcję kręgosłupa.

Na pewno powinien się Pan także udać do ortopedy i neurologa, którzy przeprowadzą podstawowe badania pozwalające znaleźć konkretną przyczynę dolegliwości.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.