Jak poradzić sobie z tęsknotą do partnera?

Mam 19 lat. Od ponad 2 lat jestem związana z chłopakiem, którego mocno kocham. Nie mam znajomych. Rzadko wychodzę z domu. Całe swoje życie chcę dzielić z chłopakiem. Gdy wyjeżdża, zostaję całkiem sama. Tęsknię. Mam napady złości - krzyczę, przeyzwam, obrażam, nienawidzę, ranię, chcę zadawać mu ból. Nie radzę sobie z tym. Kiedy atak mija, nie umiem się otrząsnąć. Jestem zazdrosna o zajęcia chłopaka, bo ma własne życie, a ja nie. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Nie chcę już ranić.

Zachęcam do podjęcia psychoterapii i przyjrzenia się głębszym powodom zależności od chłopaka i trudności w budowaniu poczucia własnej wartości, zainteresowań czy relacji. Warto to zrobić, zanim nadmierna zazdrość wynikająca z wewnętrznych przyczyn nie będzie miała znaczącego wpływu na związek.

Do tego, aby czuć się dobrze nie tylko w związku, ale ogólnie w życiu, potrzebne są bliskie relacje nie tylko z parterem, ale także z innymi ludźmi. Bycie w związku to nie tylko bycie razem i spędzanie czasu razem, ale także umiejętność bycia oddzielnie - spędzania czasu z przyjaciółmi, czasu na własne zainteresowania itp. Wydaje się, że Pani trudno jest funkcjonować bez partnera, co zakładam że bardzo męczy zarówno Panią jak i Jego. podobnie jak On, Pani również może mieć własne życie, tylko czy sobie Pani na to pozwoli? Może warto spotkać się z psychologiem/psychoterapeutą i spróbować przyjrzeć się temu, dlaczego tak trudno jest istnieć bez obecności chłopka

A chciałabyś mieć własne życie? Wtedy tęsknota byłaby do zniesienia... Pójdź do psychologa, poszukacie rozwiązania, przyczyn opisanego zachowania, które sprawia przecież ból także Tobie. Wtedy będziesz mogła zmienić kilka rzeczy, tak, by było Ci w życiu lepiej.