Jak poradzić sobie z tym problemem z przełykaniem u dziecka?

Witam, proszę o poradę. Mojemu 5 letniemu synkowi podczas jedzenia.przykleił się chleb do gardła. Popił woda, chleb poleciał, ale syn od tamtej pory ma problem z połykaniem, nie chce pokarmów stałych. Pije tylko jogurty pitne, soki, napoje, wodę, rosół, nutrikid. Trwa to już tydzień. Płacze, że jest głodny, ale nie może połykać. Bylismy u pediatry. Za 2 dni mamy rozmowę z psychologiem. Syn boi sie, ze zakrztusi się śliną, ciągle wyciera język, żeby nie zakrztusić się śliną. Boi sie iść spać, żeby się nie zakrztusić śliną. W przedszkolu wypija sama wodę z zupy. Dodatkowo, zapytal co sie dzieje po smierci. Oraz wspominal cos o trumnie. Wiec tematy trudne. On ma dopiero 5 lat... Jestem przerażona i bezradna. Proszę o porade jak mogę mu pomóc. Dziękuję

Dzień dobry,

już mu Pani pomogła zapisując go na wizytę do psychologa.

Warto rozważyć konsultację u lekarza laryngologa który posiada kamery endoskopowe w czasie badania taką kamerą syn bedzie miał możliwość zobaczyć, że w przełyku nic nie ma i że może spokojnie połykać a przy okazji bedzie konsultacja laryngologa.

Pozdrawiam