Jak poradzić sobie z tym świądem miejsc intymnych?

Witajcie, bardzo proszę o pomoc. Nie wiem czy może to być powiązane ale zacznę od początku. Na początku 2023 roku urodziłam dziecko siłami natury. Wyszedł mi duzy hemoroid który czasami lekko krwawił. Dlugo się z nim męczyłam. Po około 6 miesiącach doszedł swiad warg sromowych. Hemoroid jako tako przestal dawac o sobie znać ale ze świadem męczę się do dziś
KOBIETA, 31 LAT 1 tygodni temu

Dzień dobry.

Istnieje wiele przyczyn, które mogą wywoływać swędzenie warg sromowych większych lub mniejszych.

Należą do nich alergie, niewłaściwa higiena, infekcje, ale także stany przednowotworowe oraz rak sromu. Postępowanie lecznicze w przypadku swędzenia warg sromowych zależy ściśle od tego, co jest przyczyną pieczenia i świądu warg sromowych.

Jako naturoterapeuta zalecał bym konsultację u lekarza ginekologa który oceni objawy w trakcie badania ginekologiczne ale również sprawdzi sprawę żylakami odbytu.

Może się okazać w trakcie badania, że jest wskazana konsultacja u proktologa fachowo oceni stan odbytu.

Co do fitoterapii na swędzenie proponuję kontakt na e-mail w celu receptury z fitoterapii do czasu konsultacji z ginekologa.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta