Jak poradzić sobie z uporczywymi dolegliwościami w sytuacjach stresowych?

Dzien dobry, bardzo proszę o pomoc. Jestem osobą bardzo wrażliwą i nerwową. Od podstawówki niemalze w sytuacjach stresowych pojawiala sie u mnie biegunka. Mam 26 lat, pracuje zawodowo. Niedawno wyszlam za maz. Przed slubem sporo sie stresowalam, mialam lysienie plackowate, wzrosl mi takze obwod tarczycy jednak usg i hormony a takze przeciwciala wyszly dobrze, trylko TRAb byl lekko podwyższony. (1,84). Konrroluje te hormony i wszystko jak na razie w normie. Jednak po tym calym stresie zaczelam odczuwac dyskomfort w brzuchu, pojaiwly sie mocniejsze skurcze w podbrzuszu i uczucie pracia na stolec zwlaszcza rano. Jeszcze wczesniej mialam bole pod lewym żebrem. Duzo pracuję w terenie wiec jest to dla mnie stresujące jesli wiem ze np. mąż jest w poblizu i w razie czego .oze mnie odebrac z pracy jezt ok ale jak tylko zostaje gdzies sama a zaburczy mi w brzuchu to zaraz jest stres i wizyta w toalecie. Bardzo boje sie ze moze to byc jakas powazna choroba np. WZJG lub Crohn....

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonanie kolonoskopii aby wykluczyć patologię jelitową. Jeśli wynik kolonoskopii będzie prawidłowy to radziłbym aby się zastanowić nad wizyta u psychiatry - czy te dolegliwości nie mają podłoża psychicznego. Pozdrawiam.