Jak poradzić sobie z zaskórnikami?

Dzień dobry. Mam 15 lat i mam trądzik od ponad 2 lat. Przez te nie całe dwa lata nie interesowałem się trądzikiem, bo myślałem, że sam przejdzie, ale jak widać nie przeszedł. W sumie próbowalem już różnych maści, np. benzacne itp., ale jakoś nic nie pomogło. I właśnie chodzi mi o te zaskórniki, mam ich strasznie dużo na nosie i troche mniej na policzkach i czole, ale z bliska widać wszystkie te ohydne czarne kropki!!! I nie mam pojęcia jak je usunąć, chyba są tak głębokie, że pomoźe tylko łyżka unny co? Próbowałem już Garnier peeling active na zaskórniki, ale nic z tego, dalej są te brzydkie kropki i rozszerzone pory... Jestem zapisany do dermatologa dopiero na 5 października, bo duże kolejki są... I tu moje pytanie: czy jest jakiś sposób na poprawę cery, a szczególnie na usunięcie zaskórników? Tylko nie żadne domowe parówki, bo próbowałem i nic! No, bo wizytę mam za ponad 3 tyg. więc to dużo czasu... Czy przez ten czas mógłbym coś zrobić, aby zniknęły te zaskórniki i pryszcze też. Mam pić np. mleko z drożdżami? Nie wiem, nie znam się. Proszę o pomoc specjalisty! Dziękuję z góry.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Na zaskórniki dobry jest peeling kawitacyjny, bądź migdałowy , można wykonać u kosmetyczki.

Dzień dobry,

Zachęcam wybrać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Istnieje wiele zabiegów, które mają na celu zahamowanie powstawania nowych zmian (peelingi chemiczne, laserowy peeling węglowy, antybakteryjny zabieg laserem Gemini) jak i pozwolą zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych (peelingi chemiczne, laser frakcyjny eCO2, radiofrekwencja).

Pozdrawiam serdecznie.