Nieśmiałość

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę, który pracuje w nurcie psychodynamicznym i udać się na konsultację. W internecie może Pani również znaleźć listę certfyikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

0

Być może warto skorzystać z psychoterapii małżeńskiej? Z tego, co Pani pisze, mężowi także trudno utrzymać granice i w pewien sposób nakręca poczucie lęku. Wspólna praca nad relacją dałaby szansę na zmianę- wzrost wzajemnego zrozumienia, zaangażowania, poczucia zaufania, bezpieczeństwa, wartości i pewności siebie.Wygląda bowiem na to, że zazdrość jest być może tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Panią,
Mąż i żona muszą wspólnie zabiegać o związek i wspólne szczęście. Proszę wraz z mężem, rozważyć udział w terapii
małżeńskiej. Jeśli nie będzie takiej możliwości, proszę skorzystać ponownie z terapii indywidualnej.
Będzie Pani mogła w ten sposób zadbać o siebie, uwierzyć w siebie, swoją wartość, znaleźć swoje mocne strony/zasoby.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

0

Proszę spróbować skorzystać z terapii jeszcze raz- każdy psychoterapeuta ma swój indywidualny styl pracy, kończymy również rózne szkoły psychoterapii, mozna powiedzieć że każdy psychoterapeuta jest inny, bo przede wszystkim pracujemy sobą. Dlatego proszę nie zrażać się po jednym niepowodzeniu i dać nam i sobie jeszcze szansę :) pozdrawiam

0

Witam serdecznie,
Polecam Pani mojego bloga: anna-mochnaczewska.bloog.pl
opisuje w nim niepomocne schematy, które tworzą się w trakcie naszego życia i często powodują w nim dużo problemów. Z Pani opisu wynika, że może Pani cierpieć z powodu schematu nieufności. Opisuję go na moim blogu, oraz to skąd się bierze i jak możemy sobie z nim radzić.
Napisała Pani, że próbowała już psychoterapii. W tym wypadku może warto byłoby jeszcze raz spróbować ale tym razem psychoterapii schematu. Jest to między innymi kierunek, w którym się specjalizuję. Pomaga lepiej zrozumieć i wychwytywać wcześniej sytuacje, które mogą uruchomić nam nieufne myślenie oraz inaczej sobie z nim radzić.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
0

Dzień dobry, pisze pani że jest zazdrosna o każda kobietę i przeszła psychoterapię - jak długo trwała psychoterapia? Oczywiście, że nad problemem nadmiernej zazdrości można pracować jednak wymaga to dużego wysiłku przede wszystkim z pani strony. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy