Jak poradzić sobie ze sobą?

Od ponad roku czuję, że się zmieniłam - nie mam chęci do życia, nic mi się nie chce, ciągle jestem smutna. W dodatku jestem nieśmiała i mam niskie poczucie własnej wartości. Mam takie dni, że mówię sobie: dość tego, chcę zacząć żyć naprawdę pełnią życia, ale co z tego, jak na następny dzień już mi się nie chce, a raczej nie mam sił na zmianę? W dodatku mam straszny mętlik w głowie, niepoukładane życie, nie mam żadnego głębszego sensu życia… Nie radzę sobie sama z sobą, mam dość życia. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Proszę pamiętać, że jakąkolwiek pomoc uzyska Pani tylko i wyłącznie poprzez indywidualny kontakt ze specjalistą. Dlatego zachęcałabym do przemyślenia wizyty u psychologa.
Warto zastanowić się nad źródłem zaniżonej samooceny, co takiego przyczynia się do tego, że nie wierzy pani sama w siebie.
Nie wiem ile ma pani lat, dlatego tym trudniej cokolwiek doradzić. Proszę pamiętać, że jeżeli jest pani w okresie dojrzewania o problemy, które pani opisuje są charakterystyczne dla dziewcząt w tym wieku. Oczywiście nie należy ich bagatelizować, ale tak to już jest, że na tym etapie rozwojowym pojawiają się pytania o sens i cel życia...
Proszę pamiętać, że pomoc i wsparcie uzyska Pani tylko podczas bezpośredniej konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam