Jak poradzić sobie ze świadomością, że mąż współżył z prostytutkami?

Witam! Od 6 miesięcy jestem mężatką. Jesteśmy razem 3 lata. Zawsze byliśmy bardzo szczęśliwi, wszystko układało się nam jak w bajce. Czasem trochę się kłóciliśmy przez zazdrość. Zawsze byłam zazdrosna o jego byłe dziewczyny, ale jakoś sobie to tłumaczyłam, że to przecież przeszłość, ja nie miałam na to wpływu, to było, minęło i ważne jest to jak jest teraz, a teraz jest przecież cudownie. I jakoś sobie dawałam z tym radę... do teraz. Ostatnio dowiedziałam się, że mój mąż uprawiał sex z dwoma prostytutkami i to mnie teraz bardzo boli, nie radzę sobie z tym, nie mogę zrozumieć, jak mógł zrobić coś takiego. Wiem, że był wtedy sam, ale w moich myślach to nic nie zmienia. Cały czas o tym myślę, wyobrażam sobie jak to robi, jak się z nimi zabawia. Przez to mieliśmy mały kryzys, ale teraz już jest dobrze. A nie jest dobrze, bo ja udaję, przytulam się do niego, a czuję niechęć i obrzydzenie, sex nie sprawia mi już tyle przyjemności co wcześniej. Mam wrażenie, że nie jestem zbyt dobra, w końcu wcześniej miał profesjonalistki. Chodzę po kryjomu, wylewam łzy, boli mnie w klatce piersiowej, ciężej mi się oddycha, kręci mi się w głowie i jest mi niedobrze, nie potrafię o tym zapomnieć. Jak mam żyć z tą świadomością, że mój mąż był z prostytutkami? Proszę pomóż.

Witam Panią serdecznie!

Kwestie związane z życiem intymnym są zawsze bardzo newralgiczne i mogą być przyczyną problemów w związku. Szczęśliwa relacja opiera się nie tylko na szczerym uczuciu, zaufaniu i wzajemnej trosce, ale również na udanym życiu erotycznym. Zazdrość to jedno z uczuć, które jest i będzie obecne w naszym życiu, ważne jest jednak to by nie osiągnęło ono formy patologicznej. Dość często jest tak, że partnerzy są zazdrośni o swoich „byłych” i czują się nieswojo w ich towarzystwie. W Państwa przypadku jednak sytuacja dodatkowo komplikuje się poprzez wcześniejsze korzystanie przez męża z usług prostytutek.

Prostytucja nie jest zjawiskiem akceptowalnym społecznie i być może to wpływa na Pani odczucia po poznaniu tej informacji. Dodatkowo obawia się Pani o to czy obecnie jest „wystarczająco dobra” dla swojego męża. W tym miejscu chcę Pani zwrócić uwagę na to, iż On wybrał Panią na towarzyszkę swojego życia i dlatego nie powinna Pani żywić takich obaw. Skoro ten mężczyzna zdecydował się wziąć z Panią ślub to zdecydował także, że jest Pani najlepszą dla Niego partnerką – zarówno pod względem emocjonalnym, jak i seksualnym. W tej sytuacji Jego przeszłe doświadczenia nie powinny mieć wpływu na to jak będzie wyglądał Państwa związek.

Zdaje się, że na poziomie intelektualnym sama Pani rozumie te kwestie i zdaje sobie sprawę z tego, że mężowi na Pani zależy, problem pojawia się jednak w momencie, gdy do głosu dochodzą emocje. Sytuacja, w jakiej się Pani znalazła jest naprawdę trudna i dlatego uważam, że należałoby skonsultować się z psychologiem – taka rozmowa pozwoli Pani usystematyzować swoje myśli i dojść do przyczyn obaw, jakie się obecnie pojawiają. Niestety obawiam się, iż sama będzie Pani miała trudności z przepracowaniem tego, co się wydarzyło a trzeba również zaznaczyć, że obecna sytuacja nie powinna się ani chwili dłużej rozwijać - trwanie w kłamstwie jest szkodliwe przede wszystkim dla Pani. Warto powiedzieć mężowi, że jeszcze nie poradziła Pani sobie do końca z tą sytuacją i że potrzebuje trochę czasu na to by ją przepracować. On też zasługuje na szczerość w tym aspekcie. Jednak jeszcze raz podkreślam, że ważne jest, aby skonsultować się z psychologiem, bowiem taki nierozwiązany konflikt wewnętrzny może doprowadzić do tego, że podświadomie będzie Pani starała się ukarać męża za Jego decyzje z przeszłości a kolejne kłótnie mogą z kolei doprowadzić do rozpadu Państwa małżeństwa.

Serdecznie pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Pomocną dla Państwa byłaby wspólna rozwojowa terapia małżeńska, do której serdecznie zachęcam, proszę nie czekać...

Życzę Pani tego, czego Pani potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com