Jak poradzić sobie ze wzdętym brzuchem?

witam. jestem 27 letnią kobietą i mam problem ze wzdętym brzuchem praktycznie codziennie wieczorem. jestem osobą szczupłą i rano ten brzuch jest płaski, za to wieczorem ogromny. dodatkowo męczą mnie gazy. zauważyłam też, że po chipsach czy frytkach mam refluks. czuję jak cofają mi się do przełyku. wieczorem za to jem słodycze. jakie badania powinnam wykonać? może zastosować jakąś dietę?

Witam,

wskazana diagnostyka morfologia z rozmazem, CRP, OB, lipaza, amylaza, lipidogram, próby wątrobowe, białko całkowite, kreatynina, badanie ogólne kał. Badanie obrazowe USG j. brzusznej.

Z wynikami udać się do gastrologa na konsultacje który po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu np gastroskopii z powodu refluks lub rektoskopie ale to już decyduje lekarz bo badaniu fizykalnym.

Również wskazana wizyta u dietetyka klinicznego.

Pozdrawiam