Jak poradzić sobie ze zdradą żony?

Tydzien temu żona powiedziała mi że mnie zdradziła a powiedziała dlatego bo przypadkiem zobaczyłem jej smsy jakie wysyłała do niego. Więc pod naciskiem pytan sie przyznala. Jestesmy 8 lat po ślubie i mamy super synka. Nie moge już normalnie funkcjonować, ciągle mam przed oczami jak ona jedzie do niego na umówiony sex. Jak tu żyć dalej? Po tym zerwała kontakty z nim tak mówi choć juz jej nie wierze i chce wszystko naprawić ale to nie samochód ze da sie go naprawić.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Sztuka wybaczania to wielka cnota, więc radzę, jeżeli się kochacie, po prostu wybaczyć i skoncentrować się na pozytywnych aspektach waszego życia. Wszak jeśli okaże się to zbyt trudne najlepszym rozwiązaniem pozostanie terapia małżeńska.

Z poważaniem

Franciszek Bartkiewicz

Witam,

domyślam się, że ta informacja musiała zupełnie przewrócić do góry nogami Państwa życie rodzinne. Potrzebna jest Państwu szczera i otwarta rozmowa, tak by ustalić na czym Państwo stoicie. Zachęcam do skorzystania z terapii par – specjalista pomoże Państwu się porozumieć, przejść przez ten kryzys, wyjaśnić sytuację. Bardzo pomocne w takich sytuacji jest sporządzenie kontraktu pomiędzy małżonkami, dotyczącego m.in. zachowań, które muszą zaistnieć ze strony żony, by pomóc Panu z powrotem jej zaufać (przede wszystkim będzie to zapewne całkowite zerwanie kontaktu z tamtym mężczyzną, ale być może są też inne rzeczy, które mogą Panu pomóc uwierzyć w to, że kryzys został zażegnany i powinny one wejść do takiej umowy między Państwem).

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel