Jak postąpić po znalezieniu kleszcza w skórze?

Witam bylismy w sobote pod namiotami wieczorem znalaxlam 2 malutkie wielkosci ziarnka puasku kleszcze . Na drugi dzien przed pryszjicem znalaxlam jeszcze 3 . Miedzyinnymi na rzebrach jeden i po 4 dniach boli mnie miejsce obok . Nie mam zaczewienienia nic tylko gdy nacisne czuje ból

Lek. Paweł Szadkowski

Prawdopodobnie jest to odczyn zapalny w miejscu wkłucia się kleszcza. Jeśli nie przebywał o w skórze dłużej niż 24h to ryzyko boreliozy jest niewielkie. Jeśli ma pani wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.