Jak postępować, aby odzyskać miłość sprzed lat?

Witam. Jak postępować aby odzyskać miłość sprzed lat. Ja go kocham on mnie też. On za granicą .Jednak wiem że on się boi zaryzykowac, wiem też że nie mogę za bardzo pokazywać swoich uczuć i mowic co bym chciała. On jest raczej typem osoby trzymającej swoje uczucia w środku, dlatego byłam zdziwiona jak przyznał że mnie kocha.Potem nie odzywał się 3 dni i jak już się odezwał to tak jakby nigdy nic nie powiedział. Czy to ma sens?

Nie rozumiem dlaczego nie może Pani okazywać swoich uczuć i mówić o swoich potrzebach czy oczekiwaniach. To na samym wstępie niezbyt pozytywnie rokuje na powodzenie jakiejkolwiek relacji. W momencie, gdy osoba nie może mówić o własnych stanach wewnętrznych, zaczyna się frustrować, jej potrzeby nie są zaspokajane i narastają problemy. Z drugiej strony samo zachowanie chłopaka jest niekonsekwentne i bez bardzo otwartej i szczerej rozmowy o tym jak widzicie swoje dalsze relacje wydaje mi się, że cała sytuacja będzie bezkierunkowa. Musicie ze sobą porozmawiać. I powinno być to bardzo szczere - bez żadnego ukrywania, chowania, zakłamywania tego, co czujecie czy myślicie. Bez tego trudno mówić o zaufaniu. A bez zaufania trudno mówić o satysfakcjonującej relacji. Pozdrawiam i powodzenia.

Witam,

Proszę Pani, w związku, który jest pełen miłości ludzie zazwyczaj nie ukrywają swoich uczuć i mówią to co im w duszy gra. Są wobec siebie szczerzy i potrafią troszczyć się o siebie nawzajem. Dochodzi do wymiany.

Niedostępni partnerzy są bardzo ekscytujący, można tęsknić i karmić się fantazjami nt miłość, która w imię czegoś musi cierpieć i wytrzymywać.

Osoby, które nie doświadczyły ciepła, miłości i troski, jako ludzie dorośli wybierają partnerów, którzy przypominają im te doświadczenia z przeszłości. Jednak w ten sposób nie da się tego naprawić.