Jak postępować, aby pozbyć się dolegliwości i organiczeń ruchowych w dyskopatii?

Witam, proszę o wyjaśnienie co oznacza nr choroby G 54.4 i G 54.2 i jak mam postępować aby pozbyć się dolegliwości i ograniczeń ruchowych w dyskopatii i z wypadnięciem jądra miażdżystego.

Witam,
Niestety kodow chorob nie jestem w stanie wyjasnic poniewaz pracuje za granica gdzie obowiazuja inne oznaczenia.
Jesli chodzi o dyskopatie, poza ostra faza, zalecana jest aktywnosc ruchowa. Najlepiej byloby odbyc kilka sesji fizjoterapii i nauczyc sie cwiczen do wykonywania w domu. Nalezy unikac takich aktywnosci jak bieganie czy jazda na rowerze. Dobrze robi plywanie, pilates, joga.