Jak postępować po połknięciu pestki?

Prawdopodobnie połknęłam pestkę od śliwki wegierki. Mam teraz uczucie, ze ona tkwi w moim przełyku. Jakie objawy mogą świadczyć, ze tak sie stało i co robic? Proszę o pomoc, bo jestem troche w panice?

Lek. Paweł Szadkowski

Uczucie zalegania ciała obcego może się utrzymywać mimo, że nie utkwiło ono w przełyku, tylko przeszło dalej. Gdyby objawy nie ustępowały, nie mogła Pani przełykać śliny ani napojów, proszę się udać do lekarza.