Jak postępować po radioterapii w przypadku raka złośliwego krtani?

Witam , zwracam się z zapytaniem w 2017r u mojej mamy zdiagnozowano raka złośliwego krtani po radioterapii stwierdzono całkowitą regresję guza po wyjściu z szpitala mama odczuwała duszności i ból krtani lekarz na bóle przepisał sevedrol oraz mst w 2018.05 duszności nasiliły się na tyle że mama trafiła do szpitala stwierdzono rozległą grzybicę dróg oddechowych po leczeniu 2 tygodniowym mama wróciła do domu jednak że 01.06 znów trafiła na oddział z 58 kg po radioterapii spadła do 43 mimo iż spożywała te same produkty co przed radioterapią . Moje pytanie brzmi czy mogę jakoś jej pomóc ?

Lek. Paweł Szadkowski

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące leczenia i dalszego postępowania najlepiej uzyskać od lekarza prowadzącego (onkologa), który orientuje się jak wygląda pełny obraz kliniczny pani mamy. Jeśli chodzi o utratę masy ciała to mogą się państwo wspomóc specjalnymi produktami żywieniowymi np. firmy Nutricia.