Jak postępować po wystąpieniu stanu zapalnego po ekstrakcji siódemki?

20.03. wieczorem wyrwano mi lewą dolną siódemkę i założono szwy. Po zabiegu byłam na płynnej diecie, tj. woda+jogurty do picia i przeciwbólowe co 4 godziny. Ból nie przechodził, a w 3 dobie po zabiegu pękły szwy. Zgłosiłam się w dziś rano do tej samej chirurgii, co wcześniej. Tam powiedziano mi, że powstał stan zapalny. Dziąsło przepłukano i włożono Nipas. Jak sprawdzałam niedawno, to białe coś co zakrywało cały zębodół w połowie się rozpuściło, a w dodatku mam bardzo gęstą ślinę. Co mam zrobić?

Witam.
Jeśli dolegliwości się utrzymują, zakładanie Nipasu może być konieczne. Codziennie przez kolejne kilka dnia, najlepiej późnym popołudniem, wtedy w nocy zębodół mniej dokucza.
Pozdrawiam.