Jak postępować po założeniu szwu okrężnego?

Witam Jestem po zabiegu założenia szwu okreznego czy mimo tego że on jest szyjka moze nadal się skracać? Dlaczego jedni muszą leżeć a mi lekarz powiedziałam ze mam prowadzić oszczędzający tryb życia? Z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Paweł Szadkowski

Mimo obecności szwu szyjka może się dalej skracać. Oszczędzający tryb życia w tym przypadku oznacza właśnie leżenie i wstawanie tylko jeśli to konieczne. Na pewno wyklucza pracę, dłuższe chodzenie itp. Niektóre kobiety mają bardzo zaawansowane skracanie się szyjki i mogą tylko leżeć, gdyż każdy nacisk na szyjkę może spowodować poród przedwczesny.