Jak postępować przy krwiaku w ciąży?

Jestem w 4 tygodniu ciąży. Lekarz w USG stwierdził krwiaka na macicy, który jest 2 razy większy od "dzidzi". Przepisał mi Luteinę i No-Spe, po czym powiedział, że mogę pracować i być dobrej myśli.
Czy nie powinnam leżeć, jak często czytam na forach?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli nie krwawi Pani i czuje się dobrze, to może Pani prowadzić tryb życia taki jak dotąd, jedynie więcej się oszczędzając- nie dźwigać (np. zakupów), nie wykonywać zbyt wielu robót domowych. W razie pojawienia się krwawienia, konieczne będzie zapewne zwiększenie środków ostrożności.

Pozdrawiam!