Jak postępować przy nawracających chorobach?

Witam Problem jest bardzo złożony. Od kilku lat mam problemy żołądkowe. Podejrzewano i zaleczano u mnie sibo, po kolejnych badaniach na początku roku okazało się, że mam nadżerki w przełyku. Od marca pozostaję w terapii antydepresantami, mam niezdolność do pracy I jedyne moje wyjścia to czasem do lekarza lub czasem spotkać się z dziewczyną. Od końca sierpnia prawie cały czas choruję. Najpierw covid, potem choroba grypopodobna, potem znowu angina. Brałem kilka antybiotyków przez ten czas, co spowodowało nawrót problemów żołądkowych i kolejną kurację w tym kierunku Metronidazolem. Skończyłem go brać dwa tygodnie temu. Obecnie odczuwam bóle zatok i w klatce piersiowej. Byłem w przychodni zdrowia dzisiaj, ale niestety lekarz nie mógł mnie przyjąć z powodu dużej ilości pacjentów. Proszę o poradę, czy dwa tygodnie po Metronidazolu mogę, jeśli lekarz stwierdzi taką konieczność, zacząć przyjmować Zinnat lub leki oparte o amoksycyliznę i nie spowoduje to pogorszenia stanu mojego brzucha???

Witam,

przydało by się trochę odpocząć od przyjmowania antybiotyków i wzmocnić układ odporościowy oraz pokarmowy o ile faktycznie pozwala na to stan zdrowia.

Wskazana wizyta u lekarza gastrologa który ustalił by dokładny plan leczenia przewodu pokarmowego.

Co do Pana pytania lekarz zdecyduje na wizycie stacjonarnej czy wymagany jest antybiotyk czy inne środki lecznicze albo zleci konsultacje laryngologa plus badania diagnostyczne w tym kierunku.

Dobrze było by również odwiedzić dietetyka oraz spróbować medycyny naturalnej która również w Pana przypadku była by dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam