Jak postępować przy podwyższonym cukrze w ciąży?

Dzień dobry. W 28 tygodniu ciąży miałam robioną krzywą cukrzycową. Moje wyniki były następujące: na czczo 4,81 mmol/l, po 1 h - 9,15 mmol/l, po 2 h - 8,2 mmol/l. W związku z tym cukrzycy ciążowej u mnie nie rozpoznano. Jednak z bezpieczeństwa dla siebie i maluszka zaczęłam stosować dietę i mierzyć sobie cukier. Do tej pory wszystko było w porządku. Aktualnie jestem w 36 tygodniu ciąży i cukry na czczo przekraczają dopuszczalną wartość 90 mg/dl. Nie wiem co w tej sytuacji robić. Proszę o poradę.

Szanowna Pani proszę udać się do ginekologa, aczkolwiek ze względu na zaawansowanie ciąży nie wiem czy będzie wymagana insulinoterapia