Jak postępować przy torbieli w zatoce Douglasa?

Wczoraj dostałam strasznych skurczy i bólu brzucha towarzyszyły. Po ponad godzinie po zażyciu leków przeciwbólowych i rozkurczowych ustaplo na tyle że mogłam jakoś funkcjonować. Ale ogólny ciągły ból brzucha pozostał kiedy dotykam brzucha czyje jakbym miała w nim wielki siniak... Dziś poszłam na usg jamy brzusznej żeby zorientować się do którego specjalisty się udać. Na badaniu wyszło że przy prawym jajniku znajduje się 5 cm torbiel wielokomorowa oraz 7mm płyny w zatoce douglasa. Co teraz powinnam spokojnie czekać na wizytę u ginekologa Czy udać się na SOR.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Gdy dolegliwości nie będą się nasilać to radziłbym udać się planowo do ginekologa. Pozdrawiam.