Jak postępować przy zmianach w koronie zębowej?

Dzień dobry, 3 lata temu miałam zrobioną koronę z wkładem (górna szóstka). Teraz czuję, ze tam coś się dzieje, tym bardziej że "urosło" m,i dziąsło nad tym zębem. Czy istnieje możliwość usunięcia korzenia bez usuwania korony lub jakakolwiek inna mozliwość, dzieki której nie pozostałabym bez zęba? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Magdalena Szpala

Należy udać się do stomatologa, wykonać zdjęcie zęba oraz podjąć leczenie. Na podstawie zdjęcia i sytuacji klinicznej stomatolog wybierze najlepsze rozwiązanie dla Pani.

Witam

Zalecam wizytę u stomatologa w celu wykonania badania zęba oraz diagnostyke radiologiczną.
Niestety nie można pozostawić korony, jeśli ząb ( korzeń) zostanie zakwalifikowany do usunięcia.
Jeśli istnieją warunki można wykonać most w miejscu po usuniętym zębie lub implant.
Pozdrawiam