Jak postępować w przypadku bardzo słabego apetytu u dziecka?

Chciałabym spytać, jak postępować w przypadku bardzo słabego apetytu u dziecka. Syn ma 21 miesięcy i od zawsze jest strasznym niejadkiem. Wiem, że często mamy źle oceniają skalę problemu, ale on potrafi nie jeść dosłownie nic w ciągu dnia lub tyle, co na jeden b.słaby posiłek - i tak np.tydzień, a potem niewiele lepiej. Ma 90 cm wzrostu, 11 kg (o dziwo na wadze nie traci) i jest b.wesoły, energiczny.

Dobry wieczór,
w pierwszej kolejności jest konieczna szczegółowa analiza spożywanej diety. Proponuję sporządzenie jadłospisu z 3 przypadkowych dni uwzględniającego rodzaj i ilość spożytego posiłku, ilość i rodzaj wypijanych płynów oraz wszystkie przekąski. Warto skorzystać potem z porady dietetyka i psychologa dziecięcego zajmującego się problematyką zaburzeń karmienia i/lub odżywiania wieku dziecięcego. Postępowanie z niejadkiem musi być usystematyzowane i bardzo konsekwentne. Wymaga zaangażowania i dyscypliny ze strony wszystkich osób zajmujących się dzieckiem.