Jak postępować w przypadku problemów z koncentracją?

Dobry wieczór. Od bardzo dłuższego czasu mam problemy z koncentracją , są takie dni w których ciszę się z życia a na następny dzień w którym odechciewa się żyć, jest to u mnie rutyna ok.2 lat , złoszczę się bez powodu.(mam bardzo pesymistyczny pogląd na świat)Bardzo się szybko denerwuję również bez powodu albo są takie dni w których cieszę się jak ,,głupia,, nie mogę spać po nocach. Nie liczę w tej kwestii na pomoc od rodziny dlatego bym prosiła o jakąś poradę , czy są jakieś leki bez recepty? Czy jest konieczna wizyta u psychologa? Dziękuję!!!!

Dzień dobry,

zrobiła Pani pierwszy dobry krok w kierunku szukania dla siebie pomocy brawo.

W pierwszej kolejności proszę udać się do psychoterapeuty jest to najskuteczniejsza forma leczenia, co do leków proszę do czasu wizyty spróbować coś z natury np Dziurawiec lekarski (Hypericum perforatum).

Wyciąg z dziurawca większoście badań były bardziej skuteczniejsze niż placebo i miały porównywalną skuteczność do standardowych leków antydepresyjnych.

Zaopserwowano też mniej skutków ubocznych niż w przypadku leków przeciwdepresyjnych.

Proszę pamiętać aby zawsze stosować się do zaleceń producenta gdzie podane są szczegółowe przeciwskazania.

W razie wątpliwości należy skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem.