Jak postępować z człowiekiem, który wzbudza agresję?

Witam, jestem od 9 lat mężatką i mam ogromny problem, ponieważ mój mąż co jakiś czas prowokuje mnie do awantur, których ja już nie wytrzymuję. Wygląda to tak, że zaczyna ze mną rozmowę na rożne tematy, a później z rozmowy wychwytuje mój słabszy punkt i mnie atakuje np. porównując mnie do osób złych twierdząc, że jestem taka sama. Mnie to bardzo boli, bo zwierzam mu się ze swoich przeżyć życiowych czy opowiadam historię mojej rodziny i nie wychodzi mi to na dobre - co mam zrobić, przestać być szczera z nim? Zauważyłam również, że ludzie się od niego odsuwają, ponieważ on z nimi postępuje tak samo: najpierw jest miły, wyciska z nich jak najwięcej informacji, a później wsadza szpilę w tyłek. Jak postępować z takim człowiekiem? On chyba ma poważny problem ze sobą, ale jaka może być tego przyczyna? Jego rodzina jest taka sama w zachowaniu - czy to może być to takie zakorzenienie rodzinne?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Przede wszystkim proponowałabym, aby porozmawiała Pani szczerze ze swoim mężem i powiedziała mu o swoich odczuciach. Rozmowa powinna być konkretna i stanowcza. Proszę powiedzieć wprost, że jeżeli mąż nie zmieni podejścia do Pani to niestety nie będzie się mu Pani zwierzała ze swoich przeżyć, ponieważ zamiast oczekiwać wsparcia z jego strony, to napotykają Panią przykrości. Proszę zapytać go na czym polega partnerstwo według niego, a także dlaczego w taki sposób postępuje.
Możecie pomyśleć o wspólnej wizycie u psychologa, aby wyjaśnić sobie sposób komunikacji jaki między Wami występuje. Zachęcam do tego, aby otwarcie mówiła Pani o swoich odczuciach, ponieważ w przeciwnym wypadku będzie Pani kumulowała negatywne emocje do męża, co w przyszłości może wpłynąć na relacje między Wami.
Pozdrawiam

Witam,

zachowanie wynika z procesu socjalizacji, w taki sposób funkcjonuje system, prawdopodobnie mąż nie widzi problemu, w sposobie swojego funkcjonowania.

Pozdrawiam serdecznie