Jak postępować z odpryśnięciem kleju do oka?

Mojemu synowi wczoraj prysnal super glu na oko. Oko odkleilismy i oko nie jest w srodku zaczerwienione lecz jednak dziecko narzeka na bol i nie moze patrzec tym okiem na swiatlo po za tym twierdzi ze go cos uwiera i kuje. Wizyta u okulisty umowiona dopiero na 27 maja co nalezy zrobic lub do jakiego lekarza sie udac gdy lekarz rodzinny nie odpowiada na telefony

Dzień dobry,

proszę obficie przemyć oko solą fizjologiczną(tzn 6-8 minims) lub

wodą przegotowaną spróbować odwinąć powieki . Niech Syn popatrzy w prawo i w lewo. Prawdopodobnie jeszcze cześć kleju jest w oku.

Koniecznie udać się od razu na ostry Dyżur Okulistyczny Warszawie to Szpital na Niekłańskiej lub CZD w Międzylesiu. Konieczna pilna konsultacja okulistyczna stacjonarna.