Jak postępować z tymi bólami brzucha od 10 dni?

Od 10 dni boli mnie brzuch (głównie z prawej strony) a także mam dziwne uczucie przepełnienia jak po sytym posiłku nawet jeśli nic nie jadłem. W ostatnich dniach to odczucie nieco zelżało ból też od samego początku nie był czymś tak poważnym by przeszkadzał mi w codziennym funkcjonowaniu. Brałem w tym czasie kilka tabletek, Pierw No spa pózniej Peralgine, ostatecznie myślałem że to może wzdęcia kupiłem Ulgix ale też różnicy nie widać są momenty że boli by po jakimś czasie pozostawało tylko uczucie dyskomfortu. Czy w takim wypadku powinienem zgłosić się już do lekarza rodzinnego? Nie ma żadnych innych objawów a ból nie wydaje się stanowić problemu ale jest jednak niepokojący.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 2 tygodnie temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam,wskazana wizyta stacjonarna do lekarza rodzinnego w celu wykonania badania fizykalnego w którym oceni się stan jamy brzusznej. Na pewno wymagana jest diagnostyka obrazowa usg j brzusznej oraz diagnostyka laboratoryjna badanie krwi morfologia z rozmazem, OB, CRP, lipidogram, próby wątrobowe, amylaza i lipaza w surowicy krwi, kreatynina, kwas moczowy, badanie ogólne mocz, badanie ogólne kału.

Można wykonać badanie komercyjnie z krwi i z badaniami zgłosić się do lekarza.

Może się okazać, że wymagana będzie konsultacja gastrologa ale to już okaże się po diagnostyce.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty