Jak postępować z tymi zmianami na języku?

Witam mam problem z językiem i dziąsłami pieką mnie bardzo mocno na czubku języka zrobiły mi się podrażnione kropeczki czerwone a z boku języka taka kaszka manna jest to szorstkie mam suchość w jamie ustnej posmak metaliczny proszę o informację co to może być?

Witam,

opisany objaw może mieć wiele różnorodnych przyczyn. Bywa objawem niektórych chorób lub efektem niepożądanych działań pewnych leków. Najczęstszą przyczyną dziwnego posmaku w ustach są zaniedbania w obrębie jamy ustnej. Najlepszym rozwiązaniem było by udać się na stacjonarną wizytę do lekarza rodzinnego który obejrzy opisane zmiany na języku i zleci odpowiednie zalecenia w tym konsultacje laryngologa połączona z diagnostyką wymaz z gardła ( do oceny ).

Pozdrawiam