Jak postępować z wybuchowym 14-latkiem?

WITAM , mam syna 14-sto letniego jest bardzo wybuchowy i ciężko z nim rozmawiać czy mogę mu podawać magnez ? Jak postępować teraz gdy dorasta ?

Witam!
Podawanie suplementów warto skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.
Trudne zachowania syna są być może związane z dorastaniem.
Proszę próbować rozmów z synem. Najlepiej, aby w rozmowie uczestniczyli oboje rodzice. Jeśli tonic nie da, warto porozmawiać ze szkolnym psychologiem i wychowawcą syna.
Powinna Pani jak najwięcej wiedzieć o środowisku, w jakim syn się obraca. Dla nastolatków gruoa rówieśnicza jest bardzo istotnym punktem odniesienia. Wpływa na zachowania, wybory, poglądy.
Życzę powodzenia, JPluta

Dzień dobry,

Podawanie tabletek nie jest dobrym pomysłem. W taki sposób niejako uczy Pani syna, że nie jest ważne to co on czuje/przeżywa i że wystarczy tabletka, która w magiczny sposób zapewni spokój w domu.
Przy tak oszczędnym opisie zachowania syna, warto skorzystać z osobistej konsultacji u psychologa - który będzie w stanie udzielić informacji co dla Państwa będzie najlepszym działaniem.