Jak postępuje się przy obluzowaniu protezy kolana?

Mam l.67. W marcu 2019 r wykonano u mnie endoprotezoplatykę lewego stawu kolanowego.Po 3 tyg. byłem przez 21 dni na turnusie rehabilitacyjnym. Przez cały czas utrzymywał się obrzęk kolana i podudzia.Zakres ruchu w obrębie kolana dobr, bolesność mierna, podwyższona ciepłota okolicy kolana.W m-cu czerwcu przez 4 tyg. uczestniczyłem w zajęciach rehabilitacyjnych w oddz.dziennego pobytu kliniki rehabilitacji.Obrzęk utrzymywał i utrzymuje się nadal.Przeprowadzone ostatnio trójfazowe badanie scyntygraficzne operowanego kolana w końcowym wniosku zawiera stwierdzenie,że otrzymany obraz przemawia za obluzowaniem endoprotezy. Jakie przyjmuje się postępowanie w tego typu przypadkach ? Z poważaniem lekko zaniepokojony pacjent

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest konsultacja orotpedyczna w miejscu gdzie była ta endoproteza wszczepiana.