Jak powiedzieć rodzicom o zaistniałej sytuacji?

Witam, mam pewien poważny problem od dłuższego czasu. Od jakiś dwóch lat mam nerwicę natręctw, a od niedawna mam stany lękowe i poważną depresję. Zaczęło się to w wakacje przed mojego tatę, który lubił wszczynać awantury i osądzać mnie przez cały czas. Wyjeżdżając na studia w październiku myślałam, że mi przejdzie, że poznam nowych ludzi, wyrwę się z domu. Niestety nie przeszło - z powodu moich „chorób” przestałam chodzić na zajęcia, nie poznałam żadnych ludzi i całymi dniami przesiaduję sama w mieszkaniu, wyczekując dnia kiedy będę mogła wrócić do domu. Zbliża się sesja, do której mnie na pewno nie dopuszczą, moi rodzice zabiliby mnie za to, więc miałam plan dotrwać jakoś do końca roku nie mówiąc im o niczym, ale stwierdziłam, że oszaleję tam sama. Nie wiem co robić. Nie wiem jak rodzicom powiedzieć co mi jest żeby zrozumieli i wzięli to na poważnie i pozwolili rzucić studia i wrócić do domu. Nie wiem gdzie szukać pomocy, wg mojej siostry powinnam wrócić na zajęcia, ale ja nie potrafię! Klaudia

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Warto, aby zastanowiła się Pani czego tak naprawdę oczekuje od życia. Czytając Pani list mam wrażenie, że nie ma Pani konkretnego celu w życiu, poza tym, że chce Pani wrócić do domu. Oczywiście nie jest to nic złego, ale nasuwa się pytanie, czy tam będzie się Pani czuła dobrze oraz czy uzyska odpowiednią pomoc oraz wsparcie.
Proponowałabym, aby szczerze porozmawiała Pani z rodzicami i opowiedziała im o swoim problemie. Myślę, że powinna Pani także skonsultować swoje objawy z lekarzem psychiatrą w celu dobrania odpowiedniej farmakologii. Proszę również rozważyć wizytę u psychologa, który pomoże Pani w przepracowaniu lęków, a także określenia celu w życiu.
Proszę podejść poważnie do swoich problemów, nie bać się, że inni Pani nie zrozumieją. Jest Pani młodą kobietą przed którą całe życie. Musi Pani tylko zawalczyć o siebie, aby lepiej funkcjonować...
Pozdrawiam