Jak powinien działać lek Asaris?

LEK ASARIS DYSK- PROBLEM Witam i z góry dziękuję za odpowiedź:) Czy z leku Asaris przy inhalacji powinien wydobywać się jakikolwiek proszek? Testuję od niedawna ten lek i przy pierwszych użyciach czułam po prostu powietrze o smaku leku. Jednak pierwszy i dwa zapasowe dyski po kilku użyciach wszystkie stwarzają ten sam problem- leci z nich proszek. Myślę, że wdychanie kolejnego pyłu to nic dobrego dla astmatyka ale może tak ma być? Ustnik trzymam prawidłowo, nie kieruję go w dół. Bardzo proszę o pomoc bo wizytę u pani alergolog mam za kilka tygodni.

Lek, o którym mowa to właśnie proszek do inhalacji i powinien zostać dostarczony do dróg oddechowych. Prawidłowe użycie inhalatorów często stanowi problem dla pacjentów, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto przy następnej wizycie skonsultować się z lekarzem prowadzącym i poprosić o dodatkowe przeszkolenie. Pozdrawiam.