Jak powinien wyglądać mój jadłospis?

Hej, ważę 83 kg, wiek 15 lat, mężczyzna, codziennie jeżdżę na rowerze (prawie). Tak podejmowałem się różnych diet, ale domowych, schudłem około 7 kg i dalej nic nie poszło:( W rodzinie nie tylko ja mam trochę masy i moja mama też, chciałbym ważyć 70 kg. Godzina: 10.00 - 2 bułki albo jedna kanapka (zależy czy w szkole); 16.00 - obiad lub ze 2 kanapki (no muszę przyznać lubię zjeść ); 18.00 - jakiś ostatni posiłek: kanapka albo coś. Niestety lubię napoje np. colę:( Nie choruję na żadne choroby. Najlepiej by było, jakby państwo mi wysłali jadłospis dnia, np. co mam jeść i o której. Błagam pomóżcie...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej masz nadwagę. Myślę, iż kluczowe będzie przeanalizowanie, z czego wynika ten problem.

Polecam następujące artykuły:

http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe

http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy

Szczegółowy jadłospis (z wyliczeniami energii etc.) uzyskasz w ramach wizyty u dietetyka, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu żywieniowego. Z tego, co napisałeś, zdecydowanie nieprawidłowe są bardzo długie przerwy między posiłkami, omijanie śniadania i zmniejszenie liczby posiłków, co powoduje, iż w ich ramach zjadasz o wiele więcej i łatwiej jest Ci przytyć.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.

Piramida IŻŻ dla Ciebie: http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia (odpowiada temu, co powinieneś zjeść każdego dnia)

Pozdrawiam

PS Nie możesz działać na własną rękę. Pozostajesz pod opieką rodziców i to z nimi powinieneś konsultować wszystkie decyzje.