Jak powinna wyglądać wizyta u psychiatry?

Witam, byłam na wizycie u psychiatry lamotrix , to była moja pierwsza wizyta a trwała może 15 minut , myślałam że będzie jakiś wywiad , pytania o stosunki z rodziną i tp. a tu nic . Miałam wrażenie , że tej pani się bardzo śpieszy . Może przesadzam ? Jak powinna wyglądać wizyta u psychiatry i czy szukać innego ? Lek będę brała na pewno , chce zobaczyć czy poczuje się lepiej .

Pierwsza wizyta u psychiatry trwa zwykle ok. 1 godziny.
Lekarz powinien zebrać dokładny wywiad dotyczący życiorysu, wszystkich przebytych i aktualnych chorób, także somatycznych.U młodych pacjentów ważny jest przebieg nauki, stosunki w rodzinie, relacje społeczne, stosowanie używek, środków uzależniających.
Należy ustalić powody zgłoszenia się do lekarza, zapytać o wszelkie możliwe objawy podstawowych zaburzeń psychicznych. W przypadku stwierdzenia objawów - określić ich wpływ na funkcjonowanie chorego.
Na postawienie diagnozy przeznaczone są pierwsze trzy wizyty w poradni finansowanej przez NFZ. Jak wiadomo lekarze w państwowej służbie zdrowia są zobowiązani do przyjmowania bardzo dużych ilości pacjentów. Nie zawsze udaje się wygospodarować odpowiedni czas na każdego pacjenta.

Myślę, że oczekiwałaś pełnego wywiadu. Psychiatra to zawód medyczny i bardziej ku temu się kieruje :) Jeśli chcesz wywiadu to bardziej to terapeuty psychopedagoga lub psychologa. Psychiatra nie jest od wszystkiego. Zależy od problemu.

Napisz do mnie na e-mail to spróbuję pokierować Ciebie do odpowiedniego specjalisty, a jeśli Twój problem mieści się w moich kompetencjach to z chęcią wezmę Ciebie pod własne skrzydła.

Mój adres e-mail: dawid.kolodziej@psychopedagog.eu

Pozdrawiam serdecznie
Dawid Karol Kołodziej
http://dkk.psychopedagog.eu

Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne
http://www.psychopedagog.eu